Poradna

Jak si originálně zavázat tkaničky? Máme pro vás 15 způsobů.

Jak si originálně zavázat tkaničky? Máme pro vás 15 způsobů.

Napadlo vás někdy, že tkaničky do bot mohou posloužit jako neotřelý módní doplněk? Stačí vystoupit ze zajetých kolejí a místo klasického šněrování vyzkoušet našich 15 tipů, jak si originálně zavázat tkaničky. Možná zjistíte, že i obyčejné šněrování umí bavit.

Už jste někdy zaslechli jméno Ian Fieggen? Pokud vám to nic neříká, o zájmu daného pána vám víc napoví jeho přezdívka: Professor Shoelace neboli Profesor tkanička. Ian tvrdí, že tenisky lze zavázat na více než 2 miliardy způsobů. Vystoupíte z davu a svým botám dodáte punc originality – potřebujete ještě další důvod, proč se naučit neotřelé vázání tkaniček? Aktuální trendy přejí experimentům, tak se do nich pusťte.


Jak vyčistit gumové podrážky?

Jak vyčistit gumové podrážky?

Ačkoli jim nemůžeme odepřít funkčnost a odolnost vůči poškození, nelze popřít, že gumové podrážky, které zajišťují jistotu kroků a tlumení otřesů, mají jednu nevýhodu, jmenovitě vyžadují speciální ošetření, pokud jde o jejich péči...

Naštěstí to není až tak zkomplikované a časově náročné, jak by se mohlo zdát, proto také dnes, tak jako všichni známí experti od bot, Vám prozradíme účinné způsoby na čištění každé gumové podrážky. Dokonce i těch, jaké se Vás dodnes nepodařila vyčistit a již dávno jste je odepsali.


Jak čistit látkové boty?

Jak čistit látkové boty?

Určitě i vy máte ve svém botníku nějaké boty s látkovými svršky. Kecky, Conversky, Sneakersy, nebo espadrilky mívávají textilní svrchní části, proto jsou obzvláště vhodné na jaro a léto. Garantují neustálé proudění vzduchu, příjemnou vnitřní teplotu a také lehkost. Skvěle doplňují běžné outfity a zajišťují dokonalý look. Bohužel, jako každý pár bot, i modely z tkaniny se občas zašpiní. Existuje ovšem několik jednoduchých způsobů, díky nimž navrátíte svrškům jejich dávnou čistotu a svěžest. S našimi tipy se budete těšit skvělému vzhledem svých bot po hodně dlouhou dobu. Zjistěte, jak účinně čistit boty z textilní tkaniny, aniž by hrozilo jejich poškození.


Jak čistit boty z kůže?

Jak čistit boty z kůže?

Kožená obuv dokáže dokonale doplnit téměř každou stylizaci, jednak abychom se z ní mohli radovat co nejdéle, musíme vědět, jakým způsobem se o ní starat. Péče o boty z přírodní kůže, to není jen odpovídající odstraňování nečistot, ale rovněž impregnace. Je nutné rovněž brát v úvahu fakt, že výrobci užívají různé druhy kůže, které mohou vyžadovat odlišné zacházení a prostředky.


Víte jak správně uskladňovat letní, ale i zimní boty?

Víte jak správně uskladňovat letní, ale i zimní boty?

Léto pomalu končí a lehounké šaty střídají v našem šatníku teplejší svetry. Změna se děje nejen v šatníku, ale i v případě našich bot. A tak se možná ptáte, jak si uskladnit boty po létě, abychom je během příštího léta mohli opět nosit?

Podle statistik má každý člověk v průměru 10 párů bot, a protože to není málo, může vám tento počet obuvi vytvořit doma nepořádek.
Stačí mít jen několik bot, tenisek, kozaček a polobotek a váš volný prostor v botníku je ihned zaplněn. Díky nesprávnému skladování se zapráší a zdeformují. Jak skladovat boty, aby dlouho sloužily? Existuje několik snadných způsobů, jak tento problém vyřešit.
 Chcete-li se vyhnout poškození svých oblíbených letních modelů, připravili jsme si pro Vás několik tipů, které vám umožní udržet boty v dobré kondici.


Boty z EKO kůže: Proč se do nich vyplatí investovat

Boty z EKO kůže: Proč se do nich vyplatí investovat

Hledání vhodných materiálů, do kterých bychom se mohli zahalit a obout, provází lidstvo už od samých počátků. Zpočátku byl hlavní materiál zvířecí kůže. Postupně jsme se však zdokonalili v hledání nových zdrojů a dnes máme k dispozici celou paletu materiálů, které mají mnohem lepší vlastnosti. Mezi nejoblíbenější materiály patří právě eko kůže, která najde své časté uplatnění v obuvnictví.

Samozřejmě, pravá kůže je pokládána za jeden z nejlepších materiálů, ale její dopad na životní prostředí je však obrovský.
Asi většina z nás si uvědomuje odpovědnost k naší planetě včetně nás v Ahsas Mode, a proto v našem sortimentu naleznete nejen kvaltiní boty z pravé kůže, ale i  produkty z eko kůže. Tento materiál se ukázal jako skvělé spojení kvality a zároveň ohleduplnosti k našemu životnímu prostředí.


Prevence puchýřů z nových bot

Puchýře z nových bot? S těmito triky už nikdy více!

To je radosti! Konečně jste našli boty, které se vám líbí a už se těšíte, jak je budete nosit. Po pár dnech však radost pomíjí a z nového páru se stává váš úhlavní nepřítel. Objevují se bolavé puchýře a odřeniny, a nové boty teď nějaký čas nechcete ani vidět. Co dělat, abyste tomuto strašáku předešli?

Rádce

Užitečné obuvnické pojmy

Užitečné obuvnické pojmy

V tomto článku se podíváme na některé základní slovíčka, které Vám pomohou nejen při výběru vašich nových bot. Nebudeme zabíhat do přílišných podrobností, netřeba se stát obdorníkem na ševcovinu, ale mít základní povědomí o tom, co který význam znamená je určitě fajn.