Rádce

Jak správně pečovat o svojí obuv?

Jak správně pečovat o svojí obuv?

Obuv je nutné vybírat s ohledem na zátěž a vhodnost použití pro danou aktivitu. Pro vaši spokojenost a správnou funkčnost obuvi je potřeba zvolit vhodnou velikost – obuvi doporučujeme 5-10 mm extra místa v přední části boty, nikoli méně, aby noha v botě mohla správně pracovat. Dbejte na vhodnost materiálu a podrážky pro účel použití, za kterým obuv kupujete. Nevhodně zvolený typ obuvi, velikost nebo tvar obuvi vůči vašemu chodidlu nemůže být důvodem k pozdější reklamaci, ale pouze k vaší nespokojenosti.

Aby Vám obuv dobře a dlouho sloužila a neztratila nic ze své krásy, potřebuje obuv alespoň základní péči a údržbu. Abyste s našimi výrobky byli maximálně spokojeni, doporučujeme vám prostudování vámi vybrano obuv a dodržování doporučení, jak vaši boty správně udržovat.


Užitečné obuvnické pojmy

Užitečné obuvnické pojmy

V tomto článku se podíváme na některé základní slovíčka, které Vám pomohou nejen při výběru vašich nových bot. Nebudeme zabíhat do přílišných podrobností, netřeba se stát obdorníkem na ševcovinu, ale mít základní povědomí o tom, co který význam znamená je určitě fajn.


Tabulka velikostí bot a obuvi

Tabulka velikostí bot a obuvi

Pokud nevíte přesně svoji velikost, máme zde pro vás tabulka velikostí. Nejprve si změřte délku svého chodidla podle návodu níže a poté naměřenou hodnotu přiřaďte k dané velikosti podle tabulky. Jakmile budete znát svoji velikost, tak vám nestojí již nic v cestě a můžete začít vybírat.