Puchýře z nových bot? S těmito triky už nikdy více!

Všichni to známe. Puchýře z nových bot nejsou nic příjemného a dokáží pěkně zkazit den. Nedejbože pokud si je rovnou obujete na romantickou procházku nebo dobrodružný výšlap. Proto jsme pro vás připravili užitečné tipy, jak puchýřům předejít.

Začínejte postupně

My víme, že ty boty jsou krásné a nutkání si je hned obout a vyrazit je silné, ale zkuste to vydržet. Nezapomínejte na to, že každá bota se musí vytvarovat a přizpůsobit vašemu chodidlu. Proto byste je poprvé měli mít maximálně dvě hodiny. Následující tři nebo čtyři dny pak intervaly prodlužujte. Věřte nám, vaše chodidla vám poděkují. Pokud poprvé vyrážíte v nových botách, zalepte si krizová místa náplastí. Tím totiž zamezíte tření mezi botou a nohou a máte tak vysokou pravděpodobnost, že eliminujete vznik puchýřů. Pokud jste si koupili textilní nebo syntetické boty, platí to dvojnásobně. V tomto případě byste náplast měli nosit do desátého nošení nebo alespoň do doby, kdy si budete jistí, že se bota roztáhla.

Není bota jako bota

Na materiálu záleží. Pokud si tedy pořídíte textilní nebo syntetické boty, počítejte s tím, že se vašemu chodidlu přizpůsobí jen minimálně. Naopak kůže je mnohem tvárnější a s vaší nohou se skamarádí už po čtvrtém nošení. Věděli jste, že dnes existují i speciální přípravky, které vám usnadní botu vytvarovat? Jedním z nich je roztahovací pěna Collonil Stretch, která kůží navlhčí a roztáhne, ale zároveň ji nevysuší a nezanechá žádné skvrny.   Puchýře čas od času potrápí každého, ale díky těmto jednoduchým radám můžete jejich vzniku předejít a v nových botách se cítit opravdu jako v bačkůrkách.